منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای خرید

افزایش رنگ پذیری موهای سفید


سفید شدن موها اتفاقی طبیعی است که همه افراد در سنین مختلف آن را تجربه می کنند و گریزی از آن نیست. اما از آنجایی که سفید شدن موها عموما نشان از بالا رفتن سن است، بسیاری از افراد دوست دارند تا با رنگ کردن موها مانع نمایان شدن علائم افزایش سن خود شوند. بسیاری از اوقات رنگ کردن موی سفید با رنگ مو ساده نیست و این کار را سخت می کند.

رنگ کردن موها یکی از راه های کم تر نشان دادن سن و سال است اما بسیاری از افراد به دلایل مختلف علاقه ای به رنگ کردن موهای خود در آرایشگاه ندارند و از این رو ترجیح می دهند که خودشان این کار را در منزل انجام دهند. افرادی که چنین تجربه ای داشته اند، احتمالا با این مشکل نیز روبرو شده اند که پس از رنگ کردن، یا موهای سفیدشان رنگ نگرفته و یا به سختی رنگ گرفته است. اگر شما هم تاکنون با چنین مشکلی مواجه شده اید، در این مقاله با ما همراه باشید.

نکاتی برای رنگ کردن موی سفید

برای آنکه موهای سفید شما به خوبی رنگ بگیرند، می بایست مواردی را رعایت کنید که برخی از آنها عبارتند از:

  • از رنگ های دائمی استفاده کنید. دلیل این امر آن است که رنگ های دائمی از ماندگاری خوبی برخوردار هستند و موهای سفید به وسیله این رنگ ها به خوبی رنگ می گیرند.
  • حتما از رنگ های سری اکسترا(که معملا با 00 ،NFوNIشناخته می شود ) استفاده کنید زیرا این رنگ ها به دلیل داشتن غلظت بیشتر نسبت به سایر رنگ ها، موهای سفید را بهتر پوشش می دهند. همچنین توجه داشته باشید که برای رنگ کردن موهای سفید می بایست حتما از اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید تا سفیدی موها کاملا پوشانده شود.
  • برای رنگ کردن مو بهتر است از برس رنگی استفاده کنید که موهای آن زبر باشد زیرا این زبری موجب می شود که درهنگام رنگ کردن، برس روی ساقه موهای سفید را خراش بدهد و در نتیجه رنگ راحت تر به داخل ساقه نفوذ کند.
  • مدت زمان ماندن رنگ روی موها به نوع مودارد هرچه مو ضخیم تر باشد مقاومت بیشتری برای رنگ پذیری خواهد داشت آنچه بر روی جعبه رنگ نوشته شده است میانگین زمان است وممکن است در زمان کوتاهتر شاهد رنگ پذیری مو باشید ، بنابراین حتما به آن توجه کنید و رنگ را مطابق با همین زمان روی موهای خود قرار دهید تا رنگ شما خراب نشود.
  • رنگ کردن مو را ابتدا از قسمت های دارای موی سفید شروع کنید و در ادامه رنگ مو را به قسمت های دیگر بزنید. به عنوان مثال اگر موهای قسمت شقیقه شما سفید است، ابتدا شقیقه ها و پس از آن سایر قسمت ها را رنگ کنید.

علت رنگ نگرفتن موی سفید

معمولا موها به دلیل مختلفی رنگ نمی گیرند که در ادامه به برخی از آنها و روش های برطرف کردن این مشکل می پردازیم:

  • در صورتی که موی سفید شما حالت ضخیم و زبر داشته باشد، به سختی رنگ می گیرد زیرا ضخامت مو مانع از وارد شدن رنگ به ساقه مو می شود. بنابراین حتما پیش از رنگ کردن موها، آن را براشینگ کنید(به حالت دادن موها با سشوار و برس براشینگ مو می گویند. با براشینگ، موها خوش حالت، صاف و پر حجم می شود) تا نرم شود و به راحتی رنگ بگیرد.
  • گاهی با وجود آنکه موها براشینگ می شود، اما باز هم موهای سفید رنگ نمی گیرند. در اینصورت در صورتی که تنها ۲۰ درصد حجم موهای شما سفید شده است برای برطرف کردن این مشکل می توانید از روش مردانساژ کمک بگیرید. ( پیش از رنگ کردن موهای خود، اکسیدان ۹ درصد را روی موهای سفید بمالید و اجازه دهید تا ده دقیقه روی آن بماند. سپس موها را با پنبه خیسی بگیرید و شروع به رنگ کردن کنید) در این روش با توجه به آنکه اکسیدان موجب باز شدن پولک های مو می شود، رنگ به راحتی وارد ساختار مو می شود و در نتیجه موهای سفید به راحتی رنگ می گیرند. تنها باید به خاطر داشته باشید که در این روش در مرحله رنگ گذاشتن، حتما می بایست از اکسیدان ۶ درصد استفاده نمایید.
  • در صورتی که بیش از ۲۰ درصد از حجم موهای شما سفید شده است، روش بالا کارساز نخواهد بود و رنگ کردن موی سفید برای شما دشوار می شود. به جای آن می بایست از راه حل مردانساژ شامپو استفاده نمایید(برای این منظور پیش از رنگ کردن موها، برای باز کردن پولک های مو مقداری شامپوی بچه و به همان اندازه اکسیدان و کمی پودر دکلره را با هم مخلوط کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی موهای سفید خود بمالید و سپس موها را آبکشی کنید) در انتها موها را خشک کنید و رنگ مورد نظر را روی آن بگذارید.
  • برخی از اوقات حتی دو روش بالا نیز در رنگ کردن موی سفید تاثیر گذار نیست. در نتیجه می بایست از روش دیگری به نام پیگمنتاسیون یا دانه مصنوعی استفاده نمایید(این روش به دو صورت قابل انجام است که در روش نخست ابتدا می بایست رنگ مو را بدون اکسیدان به مدت ۱۰ دقیقه روی موها قرار دهید و سپس بدون آبکشی و با یک دستمال آن را از روی موها بردارید. پس از آن رنگ مو را همراه با اکسیدان ۶ درصد روی موها قرار دهید و در انتها موهای خود را آبکشی کنید. در روش دوم ابتدا ترکیب رنگ مو و اکسیدان ۶ درصد را روی موی خود قرار دهید و پس از گذشت ۳۵ دقیقه رنگ مو و اکسیدان را با یک دستمال از روی موها پاک کنید. در نهایت رنگ مو را به تنهایی و بدون اکسیدان به مدت ۱۰ دقیقه روی موها قرار دهید) این کار موجب می شود که رنگ کاملا به ساقه مو نفوذ کند و نتیجه بسیار خوبی داشته باشد.

در انتها باید یادآور شویم که اگر موهای شما سفید شده است و دوست دارید آنها را رنگ کنید، هرگز نگران رنگ نگرفتن موهای سفید خود نباشید زیرا با انجام تکنیک هایی مثل “مردانساژ”، “مردانساژ شامپو” یا “دانه مصنوعی” قطعا به راحتی این مشکل برطرف می شود و از رنگ کردن موهای خود و دیدن نتیجه کار لذت خواهید برد.

آدرس اصلی مقاله :


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *